Tolerancijos gėlė (11-15 ir 11-18)

Lapkričio 15 ir 18 dienomis mokykloje vyko Tolerancijos dienai skirti renginiai „Tolerancijos gėlė“.

Tarptautinė istorinio teisingumo komisija jau vienuoliktus metus inicijuoja Tarptautinės tolerancijos dienos – lapkričio 16-osios paminėjimą Lietuvoje. Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos gėlė.

Pasak šios dienos paminėjimo iniciatorių, gėlė – visuomet kelia teigiamas emocijas. Gėlės dovanojamos mylimam žmogui, įteikiamos sveikinant įvairiomis progomis, pagerbiant kieno nors atminimą ar įteikiamos susitaikymo ženklan. Gėlė dovanojama ne tik draugui ar mylimam žmogui, bet ir tam, kurio galbūt nemėgsti, kuris yra kitoks, bet tu jį toleruoji – priimi tokį, koks jis yra. Žodis „tolerancija“ ir yra pakantumas kitam, kitokiam, gebėjimas gerbti kitą asmenį, kurio įsitikinimai ar nuomonė yra kitokia. Visuomenėje gyvena skirtingi žmonės, todėl labai svarbu gebėti toleruoti kitą ir sugyventi. Gėlė gali būti simbolis, sujungiantis skirtingus žmones.

Mūsų mokyklos mokiniai nebuvo abejingi šiai datai ir prisijungė prie tarptautinės pilietinės iniciatyvos - piešė, kirpo, klijavo, kūrė ir taip papuošė mokyklos stendus ir koridorius. Mokinių sukurti darbeliai džiugins mokyklos bendruomenę iki lapkričio pabaigos.

Apie tolerancijos svarbą visuomenėje tiek pradinukai, tiek vyresni mokyklos mokiniai su klasės auklėtojais, soc. pedagoge kalbėjo klasės valandėlių metu. Per dailės pamokas kiekvienas mokinys, padedant dailės mokytojai ir pradinių klasių mokytojoms, per piešinius stengėsi perteikti šio žodžio prasmę.

Taip pat šiai dienai paminėti lapkričio 15 dieną sporto salėje vyko draugiškos sportinės rungtys, kuriuose rungėsi pradinukai, o lapkričio 18 dieną draugiškai sportavo 5-10 klasių mokiniai. Padalinę į tris komandas, mokiniai pasipuošė geltonų, raudonų ir mėlynų gėlių simboliais. Komandoms teko atlikti šešias užduotis. Pirmoji rungtis ne tik sportinė, bet ir intelektualinė. Reikėjo sudalyvauti neformalioje viktorinoje: nubėgus į salės galą, kurioje sėdėjo komisijos nariai, pasiimti klausimą ir bėgti pas komandos narius pasikonsultuoti. Klausimai ir užduotys nebuvo sunkios. Reikėjo sudėlioti žodį iš pateiktų raidžių, pabaigti pradėtus sakinius, atsakyti į klausimus: kada minima Tarptautinė tolerancijos diena, koks šių ir praeitų metų Tolerancijos simbolis, ką reiškia žodis „Tolerancija“, kas yra genocidas, kas yra religinė tolerancija ir kt. Kitos šios dienos užduotys – estafetės: su batais, su skrybėle, šaliku ir pirštinėmis, su balionais, bėgimas su maišais. Paskutinė rungtis – virvės traukimas.

Foto Loretos Kavaliauskienės

Daugiau nuotraukų mokyklos facebook profilyje čia...

Jūs esate čia: Pradžia Sveiki atvykę į naują svetainę Renginių aprašai ir nuotraukos Sveiki atvykę į naują svetainę Renginiai mokykloje 2013-2014 m.m. Sveiki atvykę į naują svetainę Tolerancijos gėlė (11-15 ir 11-18)