Vasario 23 dieną pradinių klasių mokiniai su mokytojomis vyko į Veliuoną. Ten, prie krašto istorijos muziejaus, visus maloniai sutiko muziejininkas Gediminas Klangauskas. Vaikai buvo pakviesti dalyvauti edukacinėje pamokoje „Daraktorinė ir tarpukario mokykla“. Mokiniai buvo supažindinti su muziejuje saugomais eksponatais: rašymo priemonėmis, vadovėliais ir kitomis senomis mokymo priemonėmis. Gana sudėtinga buvo skaityti tekstą senovine lietuvių kalba, rašyti dailyraštį plunksnakočiais. Bet labai malonu buvo pasėdėti senuose (daugiau kaip 100 metų) suoluose, rašyti kreida ant grifelinių lentelių. Dar smagiau vaikai leido laiką muziejaus kieme, kur buvo supažindinti ir galėjo pažaisti su senoviniais mediniais žaislais. Išvykos pabaigoje dar reikėjo užkopti į Gedimino kapo piliakalnį, kur stovi 1925 metais pastatytas paminklas Lietuvos didžiajam kunigaikščiui Gediminui.

Informacija ir foto mokytojų Jūratės Bladaitienės, Audronės Klimaitienės ir Ingridos Parnarauskienės mokyklos facebook paskyroje čia...

Jūs esate čia: Pradžia Sveiki atvykę į naują svetainę Pradinukų edukacija „Daraktorinė ir tarpukario mokykla“ Jurbarko krašto muziejaus Veliuonos skyriuje