Pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“ (01-13)

Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną - kaip ir daugelis Lietuvos mokyklų (daugiau kaip 1500) bei kitų įstaigų ir organizacijų, jau penktus metus iš eilės dalyvavome pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“, skirtoje prisiminti tragiškus Sausio 13-osios įvykius.

8 val. ryto buvo dešimčiai minučių užgesinta šviesa. Klasėse ir koridoriuose ant palangių ties kiekvienu langu uždegtos atminties ir solidarumo žvakutės, kurios simbolizavo apgintos laisvės šviesą, laisvės idėjų pergalę prieš brutalią jėgą, atmintį ir susikaupimą pagerbiant žuvusius. Taip buvo prisiminta prieš 23 metus Lietuvos piliečių vieningumo dėka pasiekta pergalė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų karinę agresiją bei pagerbti žuvusieji už laisvę. Akcijos koordinatoriumi mokykloje buvo pilietiškumo pagrindų mokytoja Asta Tautkienė.

Pilietinę akciją „Atmintis gyva, nes liudija“ Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti organizuoja nuo 2008 metų. Pasak Tarptautinės komisijos direktoriaus Ronaldo Račinsko, „1991 metų Lietuvos piliečių pergalė prieš agresorių yra iškiliausias įvykis mūsų šalies naujausių laikų istorijoje, nulėmęs ne tik mūsų šalies ateitį, bet ir greitą sovietinės totalitarinės imperijos subyrėjimą, o tuo pačiu ir esminius tarptautinius geopolitinius procesus“. Idėja, taip paminėti Laisvės gynėjų dieną, kilo kūrybiškai bendradarbiaujant Tarptautinės komisijos koordinuojamo tolerancijos centrų tinklo mokytojams. Pirmaisiais šios pilietinės iniciatyvos metais (2008)  joje dalyvavo per 100 Lietuvos mokyklų, o 2013 metais – jau daugiau kaip 1000 Lietuvos mokyklų ir per 500 įvairių institucijų, tarp jų ir ambasados užsienyje.

Foto Audroniaus Mykolaičio

PadekaAtmintisgyva2014

Gauta padėka

Jūs esate čia: Pradžia Sveiki atvykę į naują svetainę Renginių aprašai ir nuotraukos Sveiki atvykę į naują svetainę Renginiai mokykloje 2013-2014 m.m. Sveiki atvykę į naują svetainę Pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“ (01-13)